Csarnoképítés falvakban és városokban

Csarnoképítés

Csarnoképítés

A csarnokok olyan nagyméretű épületek, amelyek összefüggő belső térrel rendelkeznek. Ilyen épületekre minden településen szükség van. Ilyenek a fedett sportpályák, uszodák és a bevásárlóközpontok, valamint a raktárak a városokban. Kisebb településeken a csarnoképítés más célból fontos.

Itt főleg magtáraknak, valamint mezőgazdasági gépek tárolására és javítására szánt épületeknek használják ezeket a méretes konstrukciókat. A csarnokok fontos jellemzői a nagy belmagasság és az állványos vázszerkezet.

Ezért a csarnoképítés módja eltér a hagyományos házépítéstől némiképp. Ritkán használnak téglát, vagy egyéb megszokott elemet, ami a házépítés során nélkülözhetetlen. A csarnoképítés első lépése a konstrukció vázát képező fém vagy ritkábban faállványok összeillesztése.

Ha stabilan áll a váz, akkor felszerelik rá a falelemeket, amelyek szintén készülhetnek fémből és néha fából is. A leginkább jellemző ez esetben az ellenálló műanyag. A precíz munkavégzés elengedhetetlenül fontos a csarnoképítés során, hiszen csak így lesz stabil az építmény.